ایران جزو 10 کشور برتر دنیا در ریاضی است

دانش‌آموز نقره‌ای المپیاد جهانی ریاضی:

ایران جزو 10 کشور برتر دنیا در ریاضی است
دانش‌آموز نقره‌ای المپیاد جهانی ریاضی گفت: ایران اسلامی جزو 10 کشور برتر دنیا در علم ریاضی است.
A0891857.jpg

عرفان توکلی ظهر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در آمل با اشاره به بالا بودن سطح کمی و کیفی پنجاه و دومین المپیاد جهانی ریاضی 2011 هلند اظهار داشت: این المپیاد قرار بود با حضور 105 کشور برتر دنیا در رشته ریاضی برگزار شود که در نهایت با انصراف چهار کشور، با حضور 101 کشور برتر دنیا برگزار شد. 
وی افزود: در این دوره از رقابت‌ها کشورهای زیادی از اروپا و آمریکا شرکت داشتند که خود ادعای قهرمانی داشتند، ولی ایران اسلامی با پشت سر گذاشتن همه این رقبای صاحب‌نام توانست با ارتقای شش پله‌ای در رده دهم برترین کشورهای دنیا در المپیاد ریاضی جای گیرد. 
دانش‌آموز نقره‌ای المپیاد جهانی ریاضی درمورد وضعیت تحصیلی خود بیان داشت: در سال چهارم مقطع متوسطه دبیرستان استعدادهای درخشان شهید بهشتی آمل مشغول تحصیل هستم. 
توکلی یادآور شد: سطح کمی و کیفی این دوره از رقابت‌ها بسیار بالا بود و کشور چین توانست قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را از آن خود کند. 
وی با اعلام اینکه با توجه به سطح بالای علمی اعضای تیم المپیاد ایران پیش‌بینی می‌کردیم به رتبه‌ای بالاتر دست پیدا کنیم، گفت: انتظارات از دانش‌آموزان ایرانی خیلی زیاد بود تا اندازه‌ای که توان کسب رتبه بهتر را داشتیم، ولی امیدوارم در سال آینده این رتبه ارتقا بخشیده شود. 
تنها نماینده استان مازندران در المپیاد جهانی ریاضی 2011 هلند بیان داشت: در طول روز حدود هفت ساعت درس می‌خوانم و اگر کسی بخواهد میتواند با همین هفت ساعت درس خواندن مفید و مداوم به همراه تلاش و پشتکار به مدارج بالای علمی دست یابد. 
وی در توصیه به نسل جهت کسب افتخار برای کشورمان بیان داشت: ابتدا باید استعداد خود را درست شناخت و آن را به درستی انتخاب کرد سپس با توکل به خداوند و تلاش و پشتکار برای هدف نهایی خود کوشید. 
توکلی با اشاره به مشوقان اصلی خود تصریح کرد: در گام نخست تمام موفقیت‌های خود را حاصل توجه خداوند میدانم همچنین خانواده و مسئولان نیز در گام‌های بعدی قرار دارند که باعث شدند تا بتوانم با تلاش و کوشش برای ایران اسلامی در عرصه‌های علمی افتخارآفرینی کنم. 
دانش‌آموز نقره‌ای المپیاد جهانی ریاضی با تقدیر از عباسعلی محمدی مدیر مرکز استعدادهای درخشان شهید بهشتی آمل و دیگر مسئولان آموزش و پرورش اذعان داشت: باید از دبیران و معلمان خود در پایه‌های ابتدایی، راهنمایی و متوسطه که در باروری و رشد استعدادهایم نقش بسزایی داشتند صمیمانه قدردانی کنم. 

/ 0 نظر / 9 بازدید