نمایش اوج هوشمندی‌تحریم‌ها با نفهمیدن فرق خبرنگار و فرمانده سپاه!

به گزارش رجانیوز، همین چند روز پیش هم شبکه تلویزیونی CNN امریکا در یادداشتی با انتقاد شدید از ادامه رویکرد بوش در زمینه تحریم‌ها علیه ایران از سوی باراک اوباما، رئیس‌جمهور فعلی این کشور را بازنده رسمی تقابل با تهران نامید و ادامه سیاست "افزایش فشار با تحریم" را امری اشتباه که سبب تقویت جبهه درونی ایران می‌شود، نامید.

از سوی دیگر، پیش از این نیز بارها کارشناسان سیاسی و اقتصادی اعلام کرده‌اند که علاوه بر ناکارآمد بودن سیاست تحریم در مقابل ایران، نحوه اعمال تحریم‌ها نیز اگرچه از سوی مسئولان آمریکایی با عنوان "هوشمندانه" یاد می‌شود اما بررسی دقیق‌تر این ادعا، روایت‌گر روی دیگر سکه تحریم است.

در این زمینه، "حسن عابدینی" مدیرکل اخبار خارجی واحد مرکزی خبر در وبلاگ شخصی خود به بیان خاطره‌ای در این زمینه و اشتباه گرفتن خبرنگار واحد مرکزی خبر با فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداخت.

عابدینی نوشت:

«"هوشمندانه" پسوندیه که همیشه در خبرهای مربوط به تحریم‌های امریکا بر ضد جمهوری اسلامی ایران آورده می‌شه. برای اثبات این که واقعا امکان اجرای تحریم در قرن بیست و یکم وجود نداره، نیازی به استدلال نیست. برخی اوقات اما شگفت‌زده میشم از این همه هوشمندی که در نظام سیاسی، اقتصادی و امنیتی غرب به رهبری آمریکا وجود داره.

تصمیم غربی‌ها گاهی آن‌قدر خنده داره که انسان در عاقل بودن تصمیم‌گیرندگان هم تردید می‌کنه. مدتی پیش عملیات گسترده مشترکی از سوی سازمان سیا و وزارت خزانه‌داری آمریکا با کمک وزارت اقتصاد، ‌نظام بانکی و سیستم امنیتی آلمان صورت گرفت. این تصمیم برای اجرای تحریم‌های هوشمند برای فلج کردن جمهوری اسلامی بود! بلوکه شدن پنج هزار دلار، حاصل این عملیات پیروزمندانه دو قدرت غربی بود. اصل ماجرا هم این بود که "جعفر عزیزی" خبرنگار صدا و سیما از برلین این مبلغ را برای "ابراهیم شکوری" خبرنگار صدا و سیما در نیویورک حواله می‌کنه.

منابع اطلاعاتی آمریکا و آلمان با تجزیه و تحلیل دقیق اطلاعات منابع جاسوسی انسانی و الکترونیکی‌شون در می‌یابند که نام فرستنده پول در فهرست تحریم ها قرار داره. بسرعت شبکه‌های امنیتی و بانکی به قول خودشون بین‌المللی دست به کار می‌شوند و پول را بلوکه می‌کنند. شکوری که از نرسیدن حواله شاکی می‌شه جریان را از بانک مقصد در نیویورک جویا میشه که می‌شنوه آقای "عزیز جعفری" در فهرست تحریم‌ها است.

پس از مدتی روشن شد که سیستم اطلاعاتی و امنیتی غرب، آقای "جعفر عزیزی" خبرنگار صدا و سیما را با سردار "عزیز جعفری" فرمانده سپاه پاسداران اشتباه گرفته! در شگفتم که آمریکایی‌ها با این همه هوش چگونه مدعی رهبری جهانند؟

مدتی زمان برد تا اثبات شد که اولا این اسمش "جعفر" و دیگری "عزیز" است. ثانیا فامیل اولی "عزیزی" است و دیگری "جعفری". ثالثا هم این خبرنگاره و دیگری پاسدار. رابعا، اولی در برلین زندگی می‌کنه و دومی در تهران. خامسا هم برای حلال شدن مواجب این همه مزدوری که دارید، دست‌کم می‌گفتید عکس‌هاشون را با هم مقایسه کنند. سادسا هم اینکه اصلا "عزیز" نام مستعار فرمانده سپاهه! سابعا، نکنه این جماعت چاخان "پشت به خانه پدری"‌، بازم ‌سرتون کلاه گذاشتند و گفتن که این دو نفر یکی‌اند؟! ثامنا هم حالا پنج هزار دلار چیه که این قدر جار و جنجال و بگیر و ببند راه انداختید!»

/ 0 نظر / 9 بازدید