ترور شهید احمدی از نوع ترورهای کور خیابانی به سبک آمریکایی- صهیونیستی بود

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، کاظم جلالی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه علنی مجلس با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به ترور شهید احمدی روشن توسط عوامل دشمن گفت: شهید احمدی از چهره‌های علمی کشور بود که صبح امروز در یک ترور کور خیابانی به شهادت رسید.

وی در این زمینه افزود: نوع انجام این گونه ترورها بیشتر شبیه ترورهای صهیونیستی آمریکایی است که پیش از این همین گونه ترورها انجام شده بود؛ این ترور نشان داد که اصل ترور در رفتار و سیستم آمریکا و رژیم صهیونیستی نهادینه شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: نوعا اطلاعاتی که از سوی ایران به مجامع بین‌المللی داده شده، در اختیار دشمنان کشور قرار گرفته است و در همین زمینه آژانس انرژی اتمی باید مورد اعتماد ملت‌ها باشد چرا که ملت‌ها و دولت‌ها اسناد خود را در اختیار این آژانس‌ها قرار دادند اما اینکه چه طور اسامی و اطلاعات نخبگان کشورمان در اختیار دشمنان نظام قرار می‌گیرد، سؤالی است که ما سال‌هاست که به دنبال پاسخ آن هستیم.

"آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، مجامع بین‌المللی و کشورهای عضو آژانس که از عضویت خود علیه جمهوری اسلامی استفاده می‌کنند باید پاسخگوی اقداماتشان باشند."

جلالی اضافه کرد: ترورهایی همچون ترور صبح امروز در تهران فاقد ارزش عملیاتی است و در واقع این گونه ترورها عملیات ترور کور نام دارد که اوج استیصال دشمنان را به نمایش می‌گذارد چرا که آنها نتوانستند در اراده ملت خدشه وارد کنند، لذا دست به هر اقدام شرم‌آوری می‌زنند.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی وظایف خود را در صیانت از دانشمندان کشور انجام دادند اما هنوز بنده اطلاعاتی ندارم که آیا اقدامات امنیتی در باره شهید احمدی روشن هم انجام شده بود یا نه. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از پیگیری مسئله ترور یکی دیگر از نخبگان کشورمان در کمیسیون متبوعش خبر داده و به دستگاه‌های امنیتی گفت که موضوع را پیگیری کنند.

/ 0 نظر / 19 بازدید