جنگ جدید سایبری رژیم صهیونیستی علیه ایران

رژیم صهیونیستی یک یگان نظامی سایبری برای جنگ سایبری علیه ایران را ایجاد کرد در حالی که مقامات ارشد این رژیم بیش از پیش نگران هستند که حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران به شکست منجر شود.
روزنامه "ساندی تایمز" نوشت که یگان سایبری جدید رژیم صهیونیستی به طور مستقیم به بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم که این برنامه را در قلب توان دفاعی رژیم متبوعش قرار داده است، گزارش خواهد داد.

بنا بر گزارش "هرالدسان"، نتانیاهو اخیرا در نشست کارشناسان جنگ‌افزارهای سایبری گفت: «اسرائیل باید به یک ابر قدرت جهانی در عرصه سایبر تبدیل شود.»

این مرکز که تحت حمایت واحد اطلاعات جاسوسی نیروی نظامی تشکیل شده است یک سری عملیات‌های جاسوسی "نرم" از جمله هک نسخه ایرانی "فیس‌بوک" و دیگر سایت‌های شبکه‌های اجتماعی را انجام داده است.

هرالدسان نوشت: باور بر آن است که ویروس استاکس‌نت که در سال 2009 با کارشکنی در سانتریفیوژهای لازم برای غنی‌سازی برنامه‌ی هسته‌ای ایران تاثیر گذاشت [!] از سوی تکنسین‌های اسراییلی و آمریکایی طراحی شده است.

یک منبع اسرائیلی مطلع از عملیات‌های جنگ سایبری گفت: اسرائیل دو هدف اصلی در فضای سایبر ایران دارد اول "برنامه هسته‌ای" ایران و تاسیسات نظامی آن و دوم "زیرساخت‌های غیرنظامی" ایران است تا بتواند فضای سایبری جمهوری اسلامی ایران را فلج کند.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که پیش از این رژیم صهیونیستی به عنوان یکی از طراحان اصلی استاکس‌نت از ایران در تامین امنیت سایبری خود شکست خورده است. از سوی دیگر و با توجه به اهداف اسرائیل در حمله سایبری علیه ایران، کارشناسان از جمله "آنتونی کوردسمن"، تحلیلگر مرکز مطالعات استراتژیک و بین الملل (CSIS) در واشنگتن، معتقدند که اسرائیل نمی تواند برنامه هسته ای تهران را متوقف کند.
/ 0 نظر / 20 بازدید