تداوم اعتراض‌ها، دستگیری و بازداشت‌ها در انگلیس + فیلم

در حالی که هزاران نیروی پلیس انگلیسی سعی می‌کنند تا اوضاع را در شهر لندن، مرکز ناآرامی‌های بی‌سابقه اخیر تحت کنترل درآورند، گزارش‌ها حاکی است موج درگیری‌ها و آشوب به شهر‌های مختلف این کشور از جمله "منچستر " و "بیرمنگام " کشیده شده است. 


معترضان انگلیسی در شهر منچستر ساختمان‌ها و فروشگاه‌های تجاری را به آتش کشیده و سطل زباله و صندلی‌ها را به سمت نیرو‌های پلیس پرتاب می‌کنند. 

تصاویر تلویزیونی نشان می‌دهد برخی از فرصت‌طلبان انگلیسی با استفاده از بی‌قانونی و ضعف نیرو‌های پلیس در به کنترل‌گرفتن اوضاع، مغازه‌ها و فروشگاه‌های تجاری را به غارت بردند. 

در منچستر و سالفورد 15 نفر دستگیر شده‌اند. جوانان معترض شماری از خودروها را در این دو شهر آتش زده‌اند. 

این در شرایطی بود که "دیوید کامرون " نخست وزیر انگلیس دیروز پس از نشست اضطراری امنیت ملی (کبرا) از برخورد خشن‌تر با ناآرامی‌ها و از استقرار 10 هزار نیروی پلیس بیشتر در خیابان‌های لندن خبر داد. 

بنا بر گزارش‌ها، شهرهای منچستر، سالفورد، ولورهامپتون، ناتینگهام، لستر، بیرمنگام، همچنان شاهد ناآرامی‌های پراکنده بوده و تعدادی از مغازه ها به آتش کشیده شده یا غارت شده است. 

یک مقام ارشد پلیس منچستر می گوید که پلیس در این شهر، با سطح خشونت فوق العاده گروه های تبهکاری رو به روست که قصد دارند بی نظمی گسترده ایجاد کنند. 

نا آرامی‌های لندن از شب شنبه و در پی تجمع گروهی از ساکنان محله تاتنهام در اعتراض به کشته شدن یک جوان سیاهپوست آغاز شد که حمله به پاسگاه پلیس و گسترش ناآرامی در این محله را در پی آورد. 

طی روزهای بعد، ناآرامی به چند محله دیگر لندن نیز سرایت کرد و با حمله به ماموران پلیس، به آتش کشیدن ساختمان ها، خودروهای پلیس و اتومبیل های شخصی و اتوبوس ها و غارت فروشگاه ها همراه بوده است. 

این ناآرامی ها پس از کشته شدن یک مرد جوان 29 ساله به نام مارک دوگان توسط پلیس در تاتنهام در شمال لندن آغاز شده است. 

/ 0 نظر / 5 بازدید