هشدار وزارت دفاع انگلیس پیرامون شبکه های اجتماعی

انگلیس به افراد نیروهای مسلح و خانواده های آنها نسبت به فعالیت‌هایشان در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر هشدار داد.
"فیوچرگاو آسیا" در گزارشی به قلم "آدریان والدز" از هشدار وزارت دفاع انگلستان به افراد نیروهای مسلح جهت محدود کردن فعالیت‌هایشان در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر خبر داد.

وزارت دفاع انگلستان با گذاشتن ویدئوهایی کوتاه و مرتبط روی سایت یوتیوب، به افراد نیروهای مسلح و خانواده‌های آنها در مورد خطرهای احتمالی به اشتراک گذاشتن اطلاعات از طریق سایت‌های شبکه اجتماعی هشدار داد.

این ویدئوها که شبیه به شعار تبلیغاتی دولت انگلیس در جنگ جهانی دوم هستند (شعار "بی پروا صحبت کردن به قیمت جان انسان تمام می‌شود")، پست‌های ارسالی اتفاقی و ساده‌ای را نشان می‌دهند که می‌توانند آغازگر عملیات تروریستی باشند.

بنا به گفته وزارت دفاع انگلستان، این وزارتخانه از اعضای نیروهای مسلح خود و خانواده‌های آنها خواهش کرده است در مورد گفتگوهای آنلاین خود، به خصوص در سایت‌های فیس بوک و توییتر مراقب باشند.

ویدئوهای ارسال شده با این هشدار به پایان می‌رسند: "قبل از توئیت کردن، وبلاگ نویسی، آپدیت کردن، تگ کردن، نظر دادن، نام‌نویسی، آپلود کردن، اضافه کردن متن و به اشتراک گذاشتن مطلب، فکر کنید."

یک سخنگوی وزارت دفاع گفت که اخیرا شاهد موردهایی بوده‌ایم که افراد جزئیات مربوط به زمان رسیدن یک کشتی به مقصد یا زمان فرود یک هواپیما را پخش کرده‌اند. این وقایع بخشی از هیجان رسیدن افراد به خانه است و عمدی در آنها وجود ندارد. اما ما نمی‌خواهیم به دشمن سر نخ بدهیم. بنابراین فقط از افراد نیروهای مسلح می‌خواهیم هنگام استفاده از این سایت‌ها قدری با ملاحظه تر عمل کنند. 

علیرغم اینکه ویدئوهای مورد نظر با بازخوردهای متفاوتی از جانب افرادی که این قضیه به آنها مربوط می‌شد همراه بودند، وزارت دفاع اعتقاد راسخ دارد که پیام زیربنای ویدئوها بسیار مهم است. ضمن اینکه بر این نکته نیز تصریح شده بود که هدف از ارائه ویدئوها به صورت کمدی، خنداندن افراد یا منصرف کردن آنها از استفاده از رسانه‌های اجتماعی نیست.
/ 0 نظر / 6 بازدید