"آیت‌الله خامنه‌ای از ما مصری‌ها به انقلاب مصر آگاه‌تر بود"

نویسنده مصری بااشاره‌به هشداررهبر جمهوری اسلامی ایران به مردم مصر برای ممانعت از انحراف انقلاب مصر اعلام کرد که پس از 6 ماه اذعان می‌کند که رهبر ایران از خود مصری‌ها به انقلاب آنان آگاه‌تر بود.

 «نیفین مسعد» نویسنده مصری در مقاله‌ای در روزنامه الشروق با اشاره به بصیرت بالای رهبر جمهوری اسلامی ایران اذعان کرد که آگاهی و بصیرت ایشان به انقلاب مصر از خود مصری‌ها بیشتر بوده است.

خانم مسعد در این مقاله اذعان کرد: زمانی که علی خامنه‌ای در فوریه (بهمن‌ماه سال گذشته) اعلام کرد که مصری‌ها در انقلاب خود از روح انقلاب اسلامی ایران الهام گرفتند، بسیاری در مصر از این حرف خشمگین شدند. [آن روز] با سربلندی گفتیم که انقلاب ما انقلابی کاملا مصری است و سران آن جوانان هستند و همه در آن مشارکت کردند. نه امام و نه رنگی سیاسی واحدی. [اما] امروز پس از گذشت شش ماه، این شجاعت را دارم که اعلام کنم این مرد از خود ما مصری‌ها به انقلاب‌مان آگاه‌تر و بابصیرت‌تر بود.

مسعد در ادامه به مراجعه خود به منابع پژوهشی (دو پایان‌نامه مصری) درباره انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و نوشت: زمانی که به انقلاب ایران مراجعه کردم شوکه شدم. هر کس این دو پایان‌نامه را بخواند درمی‌یابد که ما در مصر همان راهی را می‌رویم که در ایران رفته‌اند. البته با کمی اختلاف.

 

 

/ 0 نظر / 8 بازدید